Świątynie pogranicza – brak miejsc!

Świątynie pogranicza

6-7 lipca 2024

UWAGA! brak miejsc!

Świątynie pogranicza

TRASA: KONSTANTYNÓW - PRATULIN - KOSTOMŁOTY - HANNA - CHEŁM - SOBIBÓR -WŁODAWA

Cena:

610 zł/os. 590 zł/ członkowie PTTK Wpłaty przyjmujemy gotówką/kartą w biurze RO PTTK lub przelewem na konto nr 81 1020 1332 0000 1902 0322 8202 z dopiskiem „Świątynie”. Zaliczka przy zapisie w wysokości 300 zł, wpłata całości do 6.06.2024.

Zakres świadczeń

przejazd autokarem, 1 nocleg w pokojach 2-os. w hotelu w Chełmie, 1 śniadanie, 1 obiadokolacja, 1 obiad, opieka pilota, usługi miejscowych przewodników, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, ubezpieczenie NNW,

Zgłoszenia

z podaniem imienia i nazwiska, daty urodzenia i numeru telefonu kontaktowego oraz wpłatą zaliczki w wysokości 300 zł przyjmujemy przez formularz online, telefonicznie, drogą mailową (ro.pttk.bialystok@gmail.com) lub w biurze RO PTTK przy ul. Sienkiewicza 53 lok. 3/3 (pon.-pt. godz. 8:00-15:30, śr. 8::00- 17:00).

Ramowy plan wycieczki

I DZIEŃ – 6.07.2024
6:00 wyjazd z parkingu przy pomniku ks. Popiełuszki w Białymstoku.

KONSTANTYNÓW – obejrzymy XVIII-wieczne założenie pałacowe należące do rodziny Siedlnickich i odkryjemy jego powiązania z Białymstokiem.

PRATULIN – odwiedzimy Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich, rozstrzelanych przez wojsko rosyjskie podczas akcji przymusowego przyłączenia unitów do Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego pod koniec XIX w.

KOSTOMŁOTY – odwiedzimy jedyną chyba na świecie parafię neounicką, gdzie znajduje się drewniana cerkiew pw. św. Nikity Męczennika – Sanktuarium Unitów Podlaskich.

HANNA – zrobimy dłuższy przystanek w tej przepięknie położonej w dolinie Bugu wsi. Znajduje się tu niezwykłe Centrum Religijno-Zabytkowe – zespół odrestaurowanych, zabytkowych budynków o charakterze religijnym i kulturowym, w tym XVIII-wieczny, drewniany kościół z wnętrzem w stylu barokowym oraz galeria artystyczna z ekspozycją dotyczącą gospodarstwa rolnego i domowego sprzed stu lat.

Obiad. Zakwaterowanie i nocleg w Chełmie.

II DZIEŃ – 7.07.2024
Śniadanie i wykwaterowanie.

CHEŁM – rozpoczniemy dzień od poznawania uroków i zabytków tego dawnego miasta królewskiego, upamiętnionego w opowiadaniach noblisty Isaaca Bashevisa Singera. Zwiedzimy również Podziemia Kredowe – korytarze drążone przez mieszkańców w celach obronnych, z których najstarsze powstawały już w XIII w. Długość udostępnionej trasy turystycznej wynosi ok. 2 km (temperatura w podziemiach wynosi ok. 9 stopni niezależnie od pory roku, warto więc pamiętać o cieplejszym odzieniu).

SOBIBÓR – odwiedzimy Muzeum i Miejsce Pamięci w Sobiborze, gdzie znajdował się niemiecki obóz zagłady, zlikwidowany jako ostatni z obozów akcji „Reinhardt”.

WŁODAWA – zwiedzimy zespół synagogalny, na który składają się: Wielka Synagoga z bogatą wystawą judaików i pokojem mełameda, Mała Synagoga i Dom Pokahalny.

Obiad.

Powrót do Białegostoku ok. godz. 20:00.

610 zł

Formularz rezerwacji
Nowy formularz rejestracji szczegółowy
Członek PTTK? *
Jeśli nie jesteś członkiem PTTK, w kolejnym kroku podaj swoją datę urodzenia na potrzeby ubezpieczenia NNW.
Oświadczenie 1
Oświadczenie 2
Oświadczenie 3

Pobierz szczegółowy plan wycieczki
Comments are closed.