Słowiński Park Narodowy
Słowiński Park Narodowy
30 maja - 2 czerwca 2024
- autokarem
- z noclegiem
- wędrówki
Słowiński Park Narodowy
Przełom maja i czerwca to doskonały czas na odwiedzenie niezatłoczonego jeszcze wybrzeża Bałtyku. Zapraszamy na eksplorację wydm i zabytkowych obiektów Słowińskiego Parku Narodowego. Trasa: NIDZICA - ŁEBA - KLUKI - LĘBORK - PODOLE WIELKIE - OLSZTYNEK
Cena:
1790 zł/ os. 1750 zł/ os. - członkowie PTTK Wpłaty przyjmujemy gotówką/kartą w biurze RO PTTK lub przelewem na konto nr 81 1020 1332 0000 1902 0322 8202 z dopiskiem „Słowiński PN”. Zaliczkę w wysokości 500 zł przyjmujemy w momencie rezerwacji wycieczki. Całość kwoty należy wpłacić do 30.04.2024 r..
Uwagi:
1) Kolejność i forma zwiedzania może ulec zmianie. 2) Fakultatywne przejazdy meleksami są dodatkowo płatne. 3) Podróżny może wykupić u Organizatora dobrowolne ubezpieczenie na pokrycie kosztów rezygnacji lub przerwania podróży - koszt ok. 2,8% ceny wycieczki.
Zakres świadczeń
przejazd autokarem, 3 noclegi w pokojach 2-os. z łazienkami, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, 1 obiad, opieka pilota, usługi miejscowych przewodników, bilety wstępu, ubezpieczenie NNW
Zgłoszenia
z podaniem imienia, nazwiska i telefonu kontaktowego oraz wpłatą zaliczki przyjmujemy przez formularz na stronie internetowej, telefonicznie lub osobiście.
PROGRAM
NIDZICA – jeden z najpotężniejszych zamków krzyżackich. Zobaczymy tu eksponaty ukazujące najstarszą historię Prusów, zamku i miasta. Ale również piękne kafle mazurskie oraz wydawnictwa religijne pisane gotykiem, adresowane do Mazurów. Znajdują się tu wyjątkowe XV-wieczne polichromie oraz gotyckie sklepienie.
Przyjazd do Łeby w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie w ośrodku położonym około 100 m od morza.
Obiadokolacja i czas wolny.
Przejazd do CZOŁPINA, gdzie zobaczymy nową ekspozycję Muzeum Przyrodniczego Słowińskiego PN.
Kolejna atrakcja to spacer ścieżką przyrodniczą przez „zaczarowany las” do latarni morskiej z zejściem do morza. Zdobędziemy Świętą Górę Słowińców zwaną Rowokół (115m n.p.m.), a z wieży podziwiać będziemy przepiękną panoramę na krajobraz Parku (spacer około 3-4 km).
Następnie przejazd do LĘBORKA – miasta, które pamięta średniowieczne czasy panowania książąt pomorskich i zakonu krzyżackiego. Mimo burzliwych dziejów zachowało się tu kilka ciekawych zabytków: średniowieczne obwarowania miasta, Baszta Bluszczowa, kościół św. Jakuba, wejdziemy także do Wieży Ciśnień z wystawą archeologiczną.
Powrót do Łeby na kolację i nocleg.
Następnie udamy się do 150-letniej pomorskiej gorzelni przemysłowo – rzemieślniczej w PODOLU WIELKIM. Dowiemy się tu jak wygląda rzemieślnicza produkcja polskich specjałów wysokoprocentowych. Zwiedzanie połączone jest z degustacją wyrobów gorzelni rzemieślniczej, która specjalizuje się m.in. w okowitach.
Powrót do Łeby na kolację i nocleg.
W drodze powrotnej zwiedzimy Park Etnograficzny w OLSZTYNKU. Zaaranżowany w formie wioski skansen prezentuje różnorodny zbiór budownictwa z terenu Warmii i Mazur, m.in. oryginalny dom podcieniowy.
Obiad
Powrót do Białegostoku około godz. 20:00