Na styku Mazowsza i Podlasia

12 września 2020

autokarowa jednodniowa zabytki

Na styku Mazowsza i Podlasia

Zapraszamy do odwiedzenia terenów sąsiadujących z naszym województwem, znajdujących się na dawnym pograniczu podlasko - mazowieckim.

UWAGA!

1) Ze względu na sytuację epidemiologiczną prosimy o dostosowanie się do obowiązujących wytycznych w zakresie bezpieczeństwa i posiadanie niezbędnej ochrony ust i nosa! 2) Przed rozpoczęciem wycieczki każdy z uczestników będzie zobowiązany do podpisania poniższego oświadczenia. Bardzo prosimy się z nim zapoznać i zgłaszać się na wycieczkę dopiero po ustaleniu, że zawarte w nim informacje są zgodne z prawdą. Świadomy/a odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego zeznania, oświadczam, że: 1. W miejscu mojego zamieszkania nie przebywa żadna osoba na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych; 2. Nie miałem/am świadomego kontaktu z osobą chorą na COVID-19, będącą w izolacji domowej lub przebywającą na kwarantannie; 3. Nie mam objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną; 4. Jestem świadomy/świadoma istnienia licznych czynników ryzyka grożących zarażeniem się COVID-19 i w przypadku zachorowania nie będę wnosił/-ła skarg i zażaleń ………………………………………………………………………. Czytelny podpis i data

Cena

210 zł/os. 195 zł/ członkowie PTTK 150 zł/przewodnicy PTTK Wpłacać można przelewem na nasze konto z dopiskiem “Siedlce” lub gotówką/kartą w naszej siedzibie przy ul. Sienkiewicza 53 lok. 3/3.

Zakres świadczeń

transport autokarem, opieka pilota, przewodnik miejscowy, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy muzealni, obiad, ubezpieczenie NNW.

Zgłoszenia

z podaniem imienia i nazwiska, daty urodzenia i numeru telefonu przyjmujemy telefonicznie, drogą mailową (ro.pttk.bialystok@gmail.com) lub w biurze RO PTTK przy ul. Sienkiewicza 53 lok. 3/3 (pon.-pt. godz. 9:0-14:00, śr. 9:00-17.00) do 4.09.2020 r.

Ramowy plan wycieczki

6:30 wyjazd z Białegostoku, z parkingu przy pomniku ks. Popiełuszki
WĘGRÓW
W zakrystii węgrowskiego kościoła spróbujemy zobaczyć lustro Twardowskiego wykonane ze stopu złota i srebra. To w nim Zygmuntowi Augustowi miała pośmiertnie ukazać się, za sprawą słynnego czarnoksiężnika, Barbara Radziwiłłówna. Z nowo powstałej ekspozycji muzealnej „Węgrów– miasto wielu kultur i religii” dowiemy się czym w XVII w. wyróżniało się miasto na tle Europy.
LIW
Zwiedzimy ekspozycję w Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie. Oprócz wystawy broni, zobaczymy nowe zrekonstruowane podziemia zamku z jego makietą, być może uda nam się zobaczyć także Żółtą Damę…
SIEDLCE
Już od ponad 450 lat posiadają prawa miejskie. Godny uwagi jest tu ratusz, w którym obecnie mieści się Muzeum Regionalne, a także zespół pałacowo-ogrodowy Ogińskich sprzed 1730 r. – była to pierwsza na ziemiach polskich budowla zawierająca motyw portyku kolumnowego. Bywali tu m.in. T. Kościuszko i St. A. Poniatowski. W Muzeum Diecezjalnym w Siedlcach obejrzymy najznamienitsze dzieło sztuki hiszpańskiej w Polsce – „Ekstaza św. Franciszka” pędzla El Greca.
Obiad, spacer po Siedlcach
SOKOŁÓW PODLASKI
Krótki postój przy pomniku poświęconemu ks. Brzósko, generałowi i naczelnemu kapelanowi województwa podlaskiego w czasie powstania styczniowego.
Powrót do Białegostoku ok. godz. 21:00

210 zł

Nowy formularz rejestracji szczegółowy
Członek PTTK? *
Jeśli nie jesteś członkiem PTTK, w kolejnym kroku podaj swoją datę urodzenia na potrzeby ubezpieczenia NNW.
Oświadczenie 1
Oświadczenie 2
Oświadczenie 3

Pobierz szczegółowy plan wycieczki i regulamin udziału
Comments are closed.