Poznań i Wielkopolska

29.07-01.08.2021

Poznań i Wielkopolska

POZNAŃ - PUSZCZYKOWO - ROGALIN - KÓRNIK - POBIEDZISKA - OSTRÓW LEDNICKI - DZIEKANOWICE - ŁUBOWO - GNIEZNO - GIECZ - BLIZANÓW - CHOCZ - GOŁUCHÓW Zapraszamy do Wielkopolski, gdzie rozpoczął się proces jednoczenia ziem przyszłego państwa polskiego. Będziemy zagłębiać się w historię, a także przyrodę tak ważnego dla Polski regionu.

Cena:

1170 zł/ os. 1070 zł/ os. członkowie PTTK ZGŁOSZENIA: imię, nazwisko, data urodzenia, adres, numer kontaktowy przyjmujemy osobiście w biurze RO PTTK, drogą elektroniczną lub telefoniczną wraz z zaliczką w wysokości 300 zł. Pozostałą kwotę należy uiścić do 9.07.2021 r.

Zakres świadczeń

- przejazd autokarem klasy LUX - 3 noclegi w pokojach 2-os. z łazienkami w Poznaniu w hotelu*** - 3 śniadania, - 3 obiadokolacje, - 1 obiad, - opieka pilota, - ubezpieczenie NNW, - usługi miejscowych przewodników, - bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.

Ramowy plan wycieczki

I DZIEŃ – 29.07.2021
Wyjazd z Białegostoku godz. 6:00 (parking przy pomniku ks. Popiełuszki). Przejazd do POZNANIA, zwiedzanie: Ostrów Tumski z najstarszą w Polsce katedrą, pozostałości książęcego paladium z X w. i rotundą Dąbrówki, Stary Rynek z wyjątkowej urody renesansowym ratuszem, barokową farą, pręgierzem, Kolegium Jezuickim, Pałacem Górków. Fragment Zamku Królewskiego (tu odbył się pierwszy Hołd Pruski i tu narodził się herb Polski). Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
Dzień II – 30.07.2021
Śniadanie, przejazd do PUSZCZYKOWA: zwiedzanie muzeum Arkadego Fiedlera, replika żaglowca K. Kolumba „Santa Maria”. Przejazd do ROGALINA: barokowoklasycystyczny pałac Raczyńskich, stajnia, powozownia i słynna galeria z obrazami Moneta, Van Gogha, Wyspiańskiego, Matejki i innych; kaplica z mauzoleum Raczyńskich, angielski park krajobrazowy z pomnikowymi dębami w wieku ok. 500 lat. Przejazd do KÓRNIKA, zwiedzanie neogotyckiego zamku, którego historia sięga średniowiecza, biblioteka z bogatym księgozbiorem; arboretum z Muzeum Dendrologicznym. Powrót do Poznania: Cytadela z Dzwonem Pokoju, obiadokolacja i nocleg.
Dzień III – 31.07.2021
Śniadanie, przejazd do Skansenu Miniatur w POBIEDZISKACH, gdzie będziemy mogli podziwiać makiety obiektów historycznych i interesujących fragmentów zabudowy miast wielkopolskich w skali 1:20. Następnie przejazd do OSTROWA LEDNICKIEGO – przeprawa promowa na wyspę do dawnego grodu Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Przejazd do DZIEKANOWIC, gdzie w Wielkopolskim Parku Etnograficznym obejrzymy wielkopolską wieś z XVIII-XX wieku oraz zabudowania dworskie i folwark. W drodze do Gniezna odwiedzimy ŁUBOWO – z kościołem św. Mikołaja – jednym z najcenniejszych zabytków sakralnych Wielkopolski i jednym z najstarszych kościołów drewnianych w Wielkopolsce, w stylu baroku ludowego. Zwiedzanie GNIEZNA – Muzeum Początków Państwa Polskiego, Katedra, miejsce spoczynku św. Wojciecha i koronacji królów Polski. Powrót na obiadokolację i nocleg.
Dzień IV – 01.08.2021
Śniadanie, przejazd do Rezerwatu Archeologicznego – Gród Piastowski w GIECZU, jednego z najważniejszych piastowskich ośrodków centralnych, umieszczony przez Galla Anonima (obok Gniezna, Poznania i Włocławka) na liście wielkich grodów Bolesława Chrobrego. Następnie odwiedzimy BLIZANÓW, gdzie obejrzymy kościół drewniany p.w. Narodzenia NMP z XVI w. z rokokowym wyposażeniem wnętrza. Przejazd do miejscowości CHOCZ – dawny pałac infułatów, dawny kościół kolegiacki p.w. św. Andrzeja, rynek. Przejazd do GOŁUCHOWA – zwiedzanie ponad 400-letniego zamku wzniesionego około 1560 roku przez starostę radziejowskiego, wojewodę brzesko-kujawskiego i protektora reform – Rafała Leszczyńskiego. Obiad na trasie, powrót do Białegostoku ok. 22:00.

1170 zł

Formularz rezerwacji
Formularz rejestracji na wycieczkę

Zgłoszenia

imię, nazwisko, data urodzenia, adres, numer kontaktowy przyjmujemy osobiście w biurze RO PTTK, drogą elektroniczną lub telefoniczną wraz z zaliczką w wysokości 300 zł. Pozostałą kwotę należy uiścić do 9.07.2021 r.

Pobierz szczegółowy plan wycieczki
Comments are closed.