Poznań. Miasto doznań
Poznań. Miasto doznań
31 lipca - 3 sierpnia 2025
- autokarem
- przyroda
- historia Polski
Poznań. Miasto doznań
W połowie wakacji zapraszamy do odwiedzenia Wielkopolski! Będzie to doskonały sposób na uczczenie przypadającego w tym roku jubileuszu tysiąclecia koronacji Bolesława Chrobrego i poznanie miejsc związanych z początkami państwowości polskiej. TRASA: Poznań - Puszczykowo - Rogalin - Kórnik - Pobiedziska - Ostrów Lednicki - Gniezno - Giecz - Chocz - Gołuchów
Cena:
1990 zł/os. 1900 zł/os. (członkowie PTTK) Wpłat można dokonywać na nasze konto z dopiskiem „Poznań” lub gotówką/kartą w biurze Organizatora. Zaliczkę w wysokości 800 zł przyjmujemy w momencie rezerwacji wycieczki. Całość kwoty należy wpłacić do 30.06.2025 r..
Uwagi:
1) Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie 2) Podróżny może wykupić u organizatora dobrowolne ubezpieczenie na pokrycie kosztów rezygnacji lub przerwania podróży - kosz tok. 2,8 % ceny wycieczki
W cenie:
- autokar - 3 noclegi w Poznaniu - 3 śniadania - 3 obiadokolacje - 1 obiad - opieka pilota na całej trasie - usługa miejscowego przewodnika - bilety wstępu do zwiedzanych obiektów - ubezpieczenie NNW - system nagłaśniający tour-guide - opłata funduszu gwarancyjnego TFG oraz TFP
Zgłoszenia
z podaniem imienia, nazwiska i telefonu kontaktowego oraz wpłatą zaliczki przyjmujemy przez formularz na stronie internetowej, telefonicznie lub osobiście.
PROGRAM
Przejazd do POZNANIA – zwiedzanie Rogalowego Muzeum poświęconego 150-letniej tradycji wypieku rogali świętomarcińskich. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta, m.in.: Ostrów Tumski z najstarszą w Polsce katedrą, pozostałości książęcego paladium z X w. i Rotundą Dąbrówki, Stary Rynek z wyjątkowej urody renesansowym ratuszem, barokową farą, pręgierzem, Kolegium Jezuickim, Pałacem Górków. Fragment Zamku Królewskiego (tu odbył się pierwszy Hołd Pruski i tu narodził się herb Polski). Cytadela z Dzwonem Pokoju. Zwiedzanie Dzielnicy Cesarskiej – miejsca z czasów, gdy Poznań był miastem-rezydencją cesarza Niemiec: Zamek cesarski, Collegium Minus, pl. A. Mickiewicza, Opera, pomnik Poznańskiego Czerwca ’56 – pierwszego masowego buntu przeciwko władzy PRL, w którym brało udział 100 000 poznaniaków.
Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Przejazd do PUSZCZYKOWA: zwiedzanie muzeum Arkadego Fiedlera, replika żaglowca K. Kolumba „Santa Maria”.
Przejazd do ROGALINA, gdzie zobaczymy barokowo-klasycystyczny pałac Raczyńskich, stajnię, powozownię i słynną galerię z obrazami Moneta, Van Gogha, Wyspiańskiego, Matejki i innych; kaplica z mauzoleum Raczyńskich, angielski park krajobrazowy z pomnikowymi dębami w wieku ok. 500 lat.
Przejazd do KÓRNIKA, zwiedzanie neogotyckiego zamku, którego historia sięga do średniowiecza, posiadającego bibliotekę z bogatym księgozbiorem oraz arboretum z Muzeum Dendrologicznym.
Powrót do Poznania, obiadokolacja i nocleg j.w.
Zwiedzanie GNIEZNA – Katedra, Drzwi Gnieźnieńskie, miejsce spoczynku św. Wojciecha i koronacji królów Polski.
Następnie przejazd do OSTROWA LEDNICKIEGO – przeprawa promowa na wyspę do dawnego grodu Mieszka I i Bolesława Chrobrego, spacer po Polach Lednickich i przejście przez Bramę Rybę.
Przejazd do Skansenu Miniatur w POBIEDZISKACH, gdzie będziemy mogli podziwiać makiety obiektów historycznych i interesujących fragmentów zabudowy miast wielkopolskich w skali 1:20.
Obiadokolacja i nocleg j.w.
Przejazd do Rezerwatu Archeologicznego – Gród Piastowski w GIECZU, jednego z najważniejszych piastowskich ośrodków centralnych, umieszczony przez Galla Anonima (obok Gniezna, Poznania i Włocławka) na liście wielkich grodów Bolesława Chrobrego.
Przejazd do CHOCZA – dawny pałac infułatów (z zewnątrz), dawny kościół kolegiacki p.w. św. Andrzeja, rynek.
Przejazd do GOŁUCHOWA, zwiedzanie ponad 400-letniego zamku wzniesionego około 1560 roku przez starostę radziejowskiego, wojewodę brzesko-kujawskiego i protektora reform – Rafała Leszczyńskiego. Obiad
Powrót do Białegostoku ok. 22:00.