Małopolska – brak miejsc!
Małopolska
15-18 sierpnia 2024
- autokarem
- z noclegiem
- wspaniałe zabytki
Małopolska
Najbardziej historyczny region Polski i świadectwo potęgi Rzeczypospolitej - Małopolska!
Cena:
1990zł/ os. 1950 zł/os. dla członków PTTK Wpłat można dokonywać na nasze konto z dopiskiem „Małopolska” lub gotówką/kartą w biurze Organizatora. Zaliczkę w wysokości 700 zł przyjmujemy w momencie rezerwacji wycieczki. Całość kwoty należy wpłacić do 15.07.2024 r..
Uwagi:
1) Kolejność zwiedzania obiektów może ulec zmianie. 2) Podróżny może wykupić u Organizatora dobrowolne ubezpieczenie na pokrycie kosztów rezygnacji z podróży - koszt ok. 2,8% ceny wycieczki.
Zakres świadczeń
przejazd autokarem, 3 noclegi w pokojach 2-os. z łazienkami, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, 1 obiad, opieka pilota, usługi miejscowych przewodników, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, ubezpieczenie NNW, opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.
Zgłoszenia
z podaniem imienia, nazwiska i telefonu kontaktowego oraz wpłatą zaliczki przyjmujemy przez formularz na stronie internetowej, telefonicznie lub osobiście.
PROGRAM
NOWY WIŚNICZ – Zamek w Wiśniczu stoi na północnym skraju cypla wcinającego się doliną Leksandrówki. Ma formę regularnej, czteroskrzydłowej budowli z dziedzińcem i czterema wieżami. Jest największą wczesnobarokową rezydencją obronną w Polsce. Poza wnętrzami zamkowymi zobaczymy także podziemne stajnie oraz bastion z okularami V-R
KORYZNÓWKA – Muzeum Pamiątek po Janie Matejce mieści się we frontowej części drewnianego dworku. Autentyzm i niezwykłe skoncentrowanie pamiątek historycznych zawdzięcza temu, że od czasu budowy w połowie XIX w. pozostaje w rękach tej samej rodziny Serafińskich. Jan Matejko przyjeżdżał tu często i przeżywał lata narzeczeństwa z Teodorą, najmłodszą siostrą tejże rodziny. Obiadokolacja i nocleg j.w.
Zwiedzanie KRAKOWA c.d.: Wawel dziedziniec: Katedra na Wawelu, Dzwon Zygmunta i Groby Królewskie, wystawa w salach reprezentacyjnych Komnat Królewskich oraz Skarbiec Koronny. Przejdziemy szlakiem turystycznym w podziemiach Rynku Głównego – to fragment średniowiecznego Krakowa odsłonięty przez archeologów w latach 2005−2010. Obejrzymy wystawę multimedialną poświęconą historii rynku krakowskiego – to opowieść o dziejach przestrzeni miejskiej, w której w roku 1257 został wytyczony krakowski Rynek Główny. Obiadokolacja i nocleg j.w.
Przejazd do OŚWIĘCIMIA. Zwiedzanie wystawy stałej oraz obiektów na terenie niemieckiego obozu zagłady Auschwitz I; zwiedzanie najważniejszych obiektów poobozowych w obozie Auschwitz II-Birkenau: baraki więźniarskie, rampa wyładowcza, ruiny komór gazowych i krematoriów II lub III.
Obiad na trasie.
Powrót do Białegostoku ok. godziny 22:00