Kolno i okolice

21 września 2024

jednodniowa autokarowa miejsca pamięci

Kolno i okolice

Bywasz w Kolnie i Zambrowie jedynie przejazdem? Ta wycieczka jest dla Ciebie! 🙂 TRASA: Zambrów - Piątnica Poduchowna -Kolno - Poryte - Stawiski

245 zł/os 235 zł/os. - członkowie PTTK Wpłat można dokonywać przelewem na nasze konto z dopiskiem „Kolno”, gotówką/kartą w biurze RO PTTK w Białymstoku lub online.

transport autokarem, obiad, usługa przewodnicka, ubezpieczenie NNW

poprzez formularz rezerwacji (po prawej stronie) lub e-mail/telefon do biura RO PTTK (570 15 15 45) przyjmujemy do 9 września 2024 r.

08:00 wyjazd z Białegostoku, z parkingu przy pomniku ks. Popiełuszki
ZAMBRÓW
Zwiedzanie miasta, m.in. Izba Historyczna przy Zambrowskim Ośrodku Kultury, zabytkowy zespół pokoszarowy, Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej, cmentarz parafialny z kaplicą grobową Woyczyńskich – właścicieli Porytego Jabłoni, pomnik żubra.
PIĄTNICA PODUCHOWNA
Kolejnym punktem naszej wyprawy będzie PIĄTNICA PODUCHOWNA gdzie zobaczymy XIX-wieczne forty.
KOLNO
Następnie zwiedzanie KOLNA, m.in. mural Jana z Kolna, średniowieczny układ miasta, kościół Trzech Króli, budynek synagogi, stary cmentarz z pomnikiem poległych.
Obiad
PORYTE
Następnym punktem naszego programu będzie zwiedzanie PORYTEGO – kościół parafialny pw. św. Wojciecha, cmentarz z grobem prof. Simony Kossak
STAWISKI
Na koniec udamy się do STAWISK gdzie zobaczymy m.in. pozostałości dworu Kisielnickich z układem alejowym, budynek poczty, barokowo-klasycystyczny zespół klasztoru Reformatów, pomnik Orła Białego, kościół pw. św. Antoniego Padewskiego.
Ok. 19:30 powrót do Białegostoku