Druskienniki

Druskienniki - przedwojenny kurort

12 lipca 2025, 2 sierpnia 2025

Druskienniki. Przedwojenny kurort

Zapraszamy na jednodniową wyprawę do najbardziej znanego uzdrowiska przedwojennej Rzeczypospolitej, urokliwie położonych nad Niemnem Druskienik oraz do dawnego grodu warownego, Merecza, gdzie zaznamy duchowych przeżyć związanych z kontaktem z naturą i swoim wnętrzem. Szczegóły w programie wycieczki! Trasa: DRUSKIENNIKI - MERECZ

Cena:

295 zł/os. + 10 Euro 280 zł/os. + 10 Euro (dla członków PTTK) Wpłat można dokonywać na nasze konto z dopiskiem „Druskienniki + wybrany termin”, gotówką/kartą w biurze Organizatora lub online. Wpłatę należy uiścić w terminie do 14 dni przed rozpoczęciem imprezy.

Uwagi:

1) Koszt dodatkowy 10 Euro/os. (obowiązkowa płatność na miejscu za bilety wstępu i usługi miejscowych przewodników) 2) Uczestnicy wycieczki muszą posiadać ważny dokument tożsamości(dowód osobisty lub paszport)

W cenie:

- przejazd autokarem - opieka pilota na całej trasie - usługa miejscowego przewodnika - obiad - przejazd kolejką - ubezpieczenie NNW + KL - system nagłaśniający tour-guide

Zgłoszenia

imię, nazwisko, data urodzenia oraz numer kontaktowy z dopiskiem "Druskienniki + wybrany termin".

PROGRAM

6:00 wyjazd z Białegostoku
(parking przy pomniku ks. Popiełuszki), przejazd przez Ogrodniki do Druskiennik.
Druskienniki
To najstarsze i jedno z największych uzdrowisk na Litwie, malowniczo położone między rzeką Niemen i dwoma jeziorami. W okresie międzywojennym częstym gościem był tu Józef Piłsudski. Spacer z przewodnikiem po uzdrowisku: zabytkowa zabudowa, park uzdrowiskowy, źródło urody, cerkiew z 1865 r., pomnik M. K. Čiurlionisa, słynnego kompozytora i malarza litewskiego. Przejazd kolejką linową, podczas którego będziemy mogli podziwiać niezwykłe lasy, zakola rzeki Niemen i wspaniałą panoramę miasta. Obiad.
Merecz
Miasteczko położone na historycznym szlaku z Warszawy do Wilna, w którym na zamku wzniesionym na wysokim cyplu u ujścia Mereczanki do Niemna zmarł król Polski Władysław IV Waza. Zdobędziemy grodzisko – świadka tych ważnych historycznych wydarzeń. Obecne pozostałości grodziska nie przypominają obrazu sprzed kilku setek lat – duża jego część jeszcze do połowy XX w. została pochłonięta przez wartkie wody strumienia Stangė.

Następnie udamy się do szklanej kopuły nazywanej „Piramidą Merecką”, która pojawiła się jesienią 2002 roku z inicjatywy jednego z mieszkańców. Dzięki medytacjom i modlitwom w piramidzie można zaczerpnąć pozytywnej energii, odzyskać równowagę duchową oraz cieszyć się lepszym zdrowiem. Następnie wejdziemy na wieżę widokową „Sosnowy gaik” o wysokości 26 m na prawym brzegu Niemna. Wieża wyróżnia się ciekawą architekturą – metalowa budowla jest harmonijnie wtopiona w otaczający ją las, smukłe kolumny mają kolor drewna, tarasy widokowe przypominają korony drzew.

Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd do Białegostoku ok. 21:00.
Ogólne warunki uczestnictwa w imprezach turystycznych organizowanych przez PTTK Regionalny Oddział w Białymstoku

295 zł + 10 Eur

Formularz rezerwacji
Druskienniki 2 terminy
Członek PTTK? *
Jeśli nie jesteś członkiem PTTK, w kolejnym kroku podaj swoją datę urodzenia na potrzeby ubezpieczenia NNW.
Oświadczenie 1
Oświadczenie 2
Oświadczenie 3
Oświadczenie 4

Pobierz szczegółowy plan wycieczki
Comments are closed.