Beskid Niski ze Słowacją

Beskid Niski ze Słowacją

30 kwietnia - 4 maja 2025

Beskid Niski ze Słowacją

Na majówkę zapraszamy do okolic jednego z mniej znanych pasm górskich w Polsce. Przy okazji wyskoczymy na jeden dzień do sąsiedniej Słowacji. TRASA: TARNÓW - KRYNICA ZDRÓJ - RYTRO - STARY SĄCZ - BARDEJOV - BERDEJOVSKIE KUPELE - SĘKOWA - KWIATOŃ - SZYMBARK - RADOCYNA - BÓBRKA

Cena:

2390 zł/os. + 15 Euro 2290 zł/os. + 15 Euro (dla członków PTTK) Wpłat można dokonywać na nasze konto z dopiskiem „Beskid” lub gotówką/kartą w biurze Organizatora. Zaliczkę w wysokości 800 zł przyjmujemy w momencie rezerwacji wycieczki. Całość kwoty należy wpłacić do 30.03.2025 r..

Uwagi:

1) Koszt dodatkowy 15 Euro/os. (obowiązkowa płatność na miejscu za bilety wstępu) 2) Prosimy mieć ze sobą drobne na datki w świątyniach 3) Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie. 4) Uczestnicy wycieczki muszą posiadać ważny dokument tożsamości(dowód osobisty lub paszport) 5) Podróżny może wykupić u organizatora dobrowolne ubezpieczenie na pokrycie kosztów rezygnacji lub przerwania podróży - koszt ok. 2,8 % ceny wycieczki

W cenie:

- 4 noclegi w ośrodku w Krynicy Zdrój - 4 śniadania - 4 obiadokolacje - 1 obiad - opieka pilota na całej trasie - opieka miejscowego przewodnika - bilety wstępu do zwiedzanych obiektów - bilety na wjazdy/zjazdy wyciągiem - ubezpieczenie KL+NNW, - system nagłaśniający tour-guide - opłata funduszu gwarancyjnego TFG oraz TFP

Zgłoszenia

z podaniem imienia, nazwiska i telefonu kontaktowego oraz wpłatą zaliczki przyjmujemy przez formularz na stronie internetowej, telefonicznie lub osobiście.

PROGRAM

I DZIEŃ – 30.04.2025
6:00 wyjazd z Białegostoku, parking przy pomniku ks. Popiełuszki

TARNÓW – zwiedzanie historycznego zespołu architektoniczno –urbanistycznego miasta: ruiny zamku Tarnowskich na górze św. Marcina,rynek, ratusz, katedra, zespół Parku Strzeleckiego, w tym mauzoleum gen.Józefa Bema, pałacyk Towarzystwa Strzeleckiego, Dom Mikołajowski,cmentarz żydowski, ruiny synagogi, Brama Seklerska.

Przejazd do Krynicy Zdrój, zakwaterowanie w ośrodku, obiadokolacja i nocleg.

II DZIEŃ – 01.05.2025
Śniadanie.

KRYNICA ZDRÓJ – spacer po uzdrowisku zwanym perłą polskich uzdrowisk, które już od ponad 200 lat przyjmuje kuracjuszy: deptak, Bulwary Dietla,Park Zdrojowy, Stare Łazienki Mineralne, Stary Dom Zdrojowy, Stare Łazienki Borowinowe, nowoczesna Pijalnia Wód Mineralnych, zabytkowe wille, pomnik Nikifora. Wjazd i zjazd wyciągiem krzesełkowym na wieżę widokową “Ścieżka w koronach drzew”. Skryta w sercu Beskidu Sądeckiego, pośród przepięknych lasów pasma Jaworzyny Krynickiej, 49,5-metrowa wieża o wyjątkowej, drewnianej konstrukcji i prowadząca do niej ponad kilometrowa ścieżka przyrodniczo-edukacyjna zapewniają nie tylko przepiękne widoki, ale również relaks i odprężenie. Pobyt w tężniach solankowych przy wieży. STARY SĄCZ – jedno z najstarszych miast w Polsce , leży na dawnym szlaku bursztynowym, prawa miejskie uzyskało już w XIII w. Rynek otaczają małe kamieniczki z podcieniami, zachowany jest też średniowieczny układ i kwadratowy kształt rynku, co stwarza klimat dawnego galicyjskiego miasteczka. Najpiękniejszą kamienicą jest tzw. Dom na Dołkach, czyli dawny areszt. A za najcenniejszy zabytek uważany jest klasztor sióstr klarysek, ufundowany w 1280 roku przez żonę Bolesława Wstydliwego, w obrębie którego mieści się Dom Św. Kingi. Zobaczymy także Bramę Seklerską, źródełko i kapliczkę św. Kingi, a także „leśne molo”, na którego końcu znajduje się zawieszona 18 m ponad ziemią platforma widokowa. RYTRO – około godzinny spacer do ruin średniowiecznego zamku ze wspaniałym widokiem na pasmo Radziejowej. Obiadokolacja i nocleg j.w.

III DZIEŃ – 02.05.2025
Śniadanie.

02.05.2025Śniadanie. Przejazd na Słowację. BARDEJOV – zwiedzanie Starego Miasta,które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.Zobaczymy m.in. bazylikę św. Idziego – najcenniejszy zabytek miasta wzniesiony w XIV wieku, starą synagogę żydowską, ratusz – najstarszy renesansowy zabytek Słowacji, mury obronne z XIV–XVI w., fontannę,studnię, dom kata, uliczkę Johna Lennona. BERDEJOVSKIE KUPELE -uzdrowisko słynęło z odwiedzin niegdyś znamienitych gości. Odpoczywała tu przede wszystkim cesarzowa Sisi, której pomnik stoi w centralnej części miasta, car Rosji Aleksander I czy księżniczka Austrii Maria Luiza.Przespacerujemy się deptakiem do pomnika cesarzowej Elżbiety po Parku Zdrojowym, zwiedzimy skansen budownictwa łemkowskiego. Czas wolnym.in. na zakup oblatków, z których słynie uzdrowisko. Wyjazd w stronę Polski przez Przełęcz Małastowską, znajduje się tu zabytkowy cmentarz wojenny nr 60 z czasów I wojny światowej zaprojektowany przez słowackiego architekta. SĘKOWA – drewniany kościół św. Filipa i św.Jakuba znajdujący się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.Obiadokolacja i nocleg j.w.

IV DZIEŃ – 03.02.2025
Śniadanie. Dawna łemkowska cerkiew grekokatolicka w KWIATONIU św.Paraskewy wpisana na światową listę dziedzictwa UNESCO. Obecnie używana jako kościół filialny parafii rzymskokatolickiej. Należy do najlepiej zachowanych cerkwi łemkowskich w Polsce. Uznawana jest za modelowy i najpiękniejszy przykład tego stylu. Dwór obronny (kasztel) w SZYMBARKU jest bardzo cennym zabytkiem architektury renesansu w Polsce, stanowi czołowy przykład kasztelu polskiego. Pełnił funkcję reprezentacyjną,mieszkalną i obronną. Wejdziemy do skansenu – eksponowane tu obiekty pochodzą z obszaru Pogórza Gorlickiego. Malowniczy spacer ścieżką pieszą doliny Wisłoki od Radocyny do Wołowca z pięknymi widokami na Beskid Niski (około 3-4 godzin). Obiadokolacja i nocleg j.w.
V DZIEŃ - 04.05.2025
BÓBRKA – w otoczeniu przepięknego lasu bobrzeckiego znajdują się XIX-wieczne kopanki, w których można zobaczyć “czarne złoto”, czyli naturalną ropę naftową. Jest to najstarsza na świecie, nadal działająca kopalnia ropy naftowej. Pośrodku kopalni oraz muzeum stoi kamienny obelisk ustawiony przez Ignacego Łukasiewicza w 1872 r. na pamiątkę założenia kopalni. W muzeum zachowały się dwa oryginalne szyby naftowe z XIX-wieku o imionach „Franek” i „Janina”. Wyjazd w drogę powrotną.Obiad na trasie. Powrót do Białegostoku około 21:30.

2390 zł + 15 Eur

Formularz rezerwacji
Nowy formularz rejestracji szczegółowy
Członek PTTK? *
Jeśli nie jesteś członkiem PTTK, w kolejnym kroku podaj swoją datę urodzenia na potrzeby ubezpieczenia NNW.
Oświadczenie 1
Oświadczenie 2
Oświadczenie 3

Pobierz szczegółowy plan wycieczki
Comments are closed.