Łódź

Łódź

12-13 października 2024

Łódź

Poznaj dawną włókienniczą potęgę - miasto Łódź.

Cena:

895zł/ os. 875 zł/os. dla członków PTTK Wpłat można dokonywać na nasze konto z dopiskiem „Łódź” lub gotówką/kartą w biurze Organizatora. Zaliczkę w wysokości 300 zł przyjmujemy w momencie rezerwacji wycieczki. Całość kwoty należy wpłacić do 23.09.2024 r..

Uwagi:

1) Kolejność zwiedzania obiektów może ulec zmianie. 2) Podróżny może wykupić u Organizatora dobrowolne ubezpieczenie na pokrycie kosztów rezygnacji z podróży - koszt ok. 2,8% ceny wycieczki.

Zakres świadczeń

przejazd autokarem, 1 nocleg w pokojach 2, 3-os. z łazienkami, 1 śniadanie, 2 obiady, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługa miejscowego przewodnika, opieka pilota, ubezpieczenie NNW.

Zgłoszenia

z podaniem imienia, nazwiska i telefonu kontaktowego oraz wpłatą zaliczki przyjmujemy przez formularz na stronie internetowej, telefonicznie lub osobiście.

PROGRAM

I DZIEŃ – 12.10.2024
6:00 wyjazd z Białegostoku. (parking przy pomniku ks. Popiełuszki), przejazd do ŁODZI, największego miasta przemysłu włókienniczego w Królestwie Polskim, które narodziło się w iście amerykańskim stylu i tempie na przełomie XIX-XX w. Spotkanie z przewodnikiem, spacer słynną ulicą Piotrkowską – jedyną w kraju arterią z zachowanym zespołem oryginalnej, XIX-wiecznej zabudowy wielkomiejskiej, pozostałej po bogatych rodach fabrykanckich. Na trasie zobaczymy m.in. Pasaż Róży, pomniki słynnych łodzian: Trzech Fabrykantów, ławeczka Tuwima, kufer Reymonta, fortepian Rubinsteina, Aleję Gwiazd – która przypomni nam o Łodzi filmowej. Muzeum Kinematografii będzie kolejnym punktem naszego programu. Miejsce gromadzące filmy, plakaty, elementy scenografii, urządzenia techniczne oraz inne pamiątki związane z kinematografią. Jest jedynym w Polsce muzeum chroniącym zabytki z dziedziny techniki, sztuki i kultury filmowej. Następnie spacer po fabrykanckim imperium Księży Młyn, którego twórcą był Karol Scheibler, bawełniany król miasta Łodzi. A na koniec dnia udamy się do Muzeum Pałac Herbsta – miejsca nierozerwalnie związanego z losami rodziny Herbstów i Scheiblerów, zaliczanych do najbogatszych i najbardziej wpływowych rodzin przemysłowców nie tylko w Łodzi, lecz także na całych ziemiach polskich w drugiej połowie XIX wieku. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
II DZIEŃ - 13.10.2024
Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem, przejazd na cmentarz żydowski, który jest największą nekropolią żydowską w Polsce (blisko 40 ha) z ogromnym mauzoleum rodziny Izraela Poznańskiego. Następnie Park Ocalałych – upamiętniający osoby, które przeszły przez istniejące w czasie II wojny światowej Ghetto Litzmannstadt oraz stacja Radegast. Zwiedzanie Manufaktury – dawne imperium Izraela Kalmana Poznańskiego, dziś centrum handlowe. Kolejnym punktem programu będzie Muzeum Miasta Łodzi – Muzeum Poznańskiego znajdujące się w urządzonym z przepychem pałacu magnata bawełny. Następnie udamy się do Muzeum Włókiennictwa, największego w Europie muzeum poświęconego włókiennictwu i historii tkactwa.

Obiad, przyjazd do Białegostoku ok. godz. 21:00.

895 zł

Formularz rezerwacji
Nowy formularz rejestracji szczegółowy
Członek PTTK? *
Jeśli nie jesteś członkiem PTTK, w kolejnym kroku podaj swoją datę urodzenia na potrzeby ubezpieczenia NNW.
Oświadczenie 1
Oświadczenie 2
Oświadczenie 3

Pobierz szczegółowy plan wycieczki
Comments are closed.