Świętokrzyskie

Świętokrzyskie

28-29 września 2024

Świętokrzyskie

Zapraszamy na wyprawę do magicznego województwa świętokrzyskiego!

Cena:

870zł/ os. 840 zł/os. dla członków PTTK Wpłat można dokonywać na nasze konto z dopiskiem „Świętokrzyskie” lub gotówką/kartą w biurze Organizatora. Zaliczkę w wysokości 300 zł przyjmujemy w momencie rezerwacji wycieczki. Całość kwoty należy wpłacić do 28.08.2024 r..

Uwagi:

1) Kolejność zwiedzania obiektów może ulec zmianie. 2) Podróżny może wykupić u Organizatora dobrowolne ubezpieczenie na pokrycie kosztów rezygnacji z podróży - koszt ok. 2,8% ceny wycieczki.

Zakres świadczeń

przejazd autokarem, 1 nocleg w pokojach 2-os. w hotelu 3*** w Chęcinach, 1 śniadanie, 1 obiadokolacja, 1 obiad, opieka pilota, usługi miejscowych przewodników, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, ubezpieczenie NNW

Zgłoszenia

z podaniem imienia, nazwiska i telefonu kontaktowego oraz wpłatą zaliczki przyjmujemy przez formularz na stronie internetowej, telefonicznie lub osobiście.

PROGRAM

I DZIEŃ – 28.09.2024
6:00 wyjazd z Białegostoku.

Święty Krzyż – jako pierwszy punkt programu zobaczymy wizytówkę Świętokrzyskiego Parku Narodowego, czyli Gołoborze na Łysej Górze, zwanej tak w kulturze ludowej ze względu na legendy o odbywaniu się tutaj zlotów czarownic. Na szczycie tej góry Bolesław Krzywousty ufundował klasztor, w którym umieszczono relikwie drzewa Krzyża Świętego.

Następnie Drogą Królewską udamy się do Nowej Słupi (zejście piesze – ok. 45 minut), gdzie czeka nas niezapomniana przygoda w nowo otwartym Parku Legend. Zanurzymy się tu w świat baśni i podań świętokrzyskich, od wieków obecnych w tych tajemniczych regionach, a co odważniejsi będą mogli spróbować swych sił w… lataniu na miotle!

Następnie przejedziemy do Świętej Katarzyny, gdzie zobaczymy m.in. klasztor klauzurowy bernardynek, źródełko Św. Franciszka i kaplicę, w której złożył swój podpis Żeromski.

Nocleg i obiadokolacja w hotelu w Chęcinach.

II DZIEŃ - 29.09.2024
Śniadanie i wykwaterowanie

Zobaczymy jedną z najpotężniejszych twierdz Rzeczypospolitej, zamek w Chęcinach, wzniesiony na grzbiecie skalistego wzgórza, który powstał na przełomie XIII i XIV w., a zamieszkiwały go ważne osobistości, m.in. królowa Bona.

Zwiedzimy Park Etnograficzny w Tokarni – skansen wsi kieleckiej, w ramach którego odtworzono układy osadnicze wsi z różnych części Kielecczyzny. Ekspozycja odwzorowuje pejzaż wiejski XVIII i XIX wieku, uzupełniony obiektami handlu i przemysłu wiejskiego.

Obiad

Przejazd do Wąchocka. Miasto słynie nie tylko z żartów, ale także z jednego z najważniejszych obiektów na europejskim szlaku cysterskim – opactwa z XII w. Zwiedzimy kompleks klasztorny, w którego skład wchodzą wspaniałe obiekty romańskie i gotyckie. Nie omieszkamy zrobić sobie zdjęcia ze słynnym wąchockim sołtysem.

Powrót do Białegostoku około godz. 21:30

870 zł

Formularz rezerwacji
Nowy formularz rejestracji szczegółowy
Członek PTTK? *
Jeśli nie jesteś członkiem PTTK, w kolejnym kroku podaj swoją datę urodzenia na potrzeby ubezpieczenia NNW.
Oświadczenie 1
Oświadczenie 2
Oświadczenie 3

Pobierz szczegółowy plan wycieczki
Comments are closed.