Winobranie – wolne miejsca!
Winobranie
12-15 września 2024
- autokarem
- z noclegiem
- degustacje
Wolne miejsca!
Winobranie
Winobranie w Zielonej Górze to największe święto wina w Polsce. Podczas winobraniowego tygodnia Bachus – bóg wina i symbol Zielonej Góry otrzymuje klucze do miasta i tym samym obejmuje nad nim władzę.
Cena:
1750zł/ os. 1690 zł/os. dla członków PTTK Wpłat można dokonywać na nasze konto z dopiskiem „Winobranie” lub gotówką/kartą w biurze Organizatora. Zaliczkę w wysokości 600 zł przyjmujemy w momencie rezerwacji wycieczki. Całość kwoty należy wpłacić do 12.08.2024 r..
Uwagi:
1) Kolejność zwiedzania obiektów może ulec zmianie. 2) Podróżny może wykupić u Organizatora dobrowolne ubezpieczenie na pokrycie kosztów rezygnacji z podróży - koszt ok. 2,8% ceny wycieczki.
Zakres świadczeń
przejazd autokarem, 3 noclegi w pokojach 2-3 os. z łazienkami w motelu w Żarach, 3 śniadania, 3 obiady, opieka pilota, usługi miejscowych przewodników, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, degustacja w winnicy, ubezpieczenie NNW.
Zgłoszenia
z podaniem imienia, nazwiska i telefonu kontaktowego oraz wpłatą zaliczki przyjmujemy przez formularz na stronie internetowej, telefonicznie lub osobiście.
PROGRAM
ŚWIEBODZIN – krótki przystanek przy figurze Jezusa Chrystusa Króla Świata. Wzniesiona w 2010 r. żelbetowa rzeźba ma wysokość 36 m i jest wyższa o 2 metry od pomnika Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro, na której była wzorowana. Obecnie statua w Świebodzinie jest najwyższą rzeźbą przedstawiającą Jezusa Chrystusa na świecie!
Przejazd do Winnicy „Stara Winna Góra”. Czeka nas tu zwiedzanie połączone z prelekcją na temat tradycji winiarskich oraz wina. Będziemy jeść lunch i degustować wina. Zapoznamy się z procesem winifikacji, który angażuje wszystkie nasze zmysły, a także zwiedzimy winnicę. Dzięki udziałowi w pokazie zrozumiemy wyjątkowy charakter poszczególnych odmian, odkryjemy tajniki odpowiedniego doboru wina do potraw i poznamy techniki degustacji. To może być początek Państwa przygody z winem…
Przejazd do ŻAR i krótkie zwiedzanie miasta z przewodnikiem
Nocleg w Żarach.
ŻAGAŃ – według legendy został założony przez Żagnę, córkę Wandy, a wnuczkę króla Kraka. Zobaczymy tu XVII-wieczny pałac księcia Wallensteina (z zewnątrz). Wejdziemy zaś do klasztornego zespołu poaugustiańskiego (bilet), wpisanego jako Pomnik Historii. To kompleks zabudowań klasztornych imponujących wielkością oraz rozwiązaniami architektonicznymi, do którego należą m.in.: kościół gotycki pw. Wniebowzięcia NMP oraz dawny klasztor, konwikt i spichlerz. Ewenementem na skalę światową jest wnętrze biblioteki z freskami wybitnego śląskiego artysty, która słynie z doskonałej akustyki. Osoba stojąca w jednym rogu pomieszczenia może rozmawiać szeptem z osobą stojącą po przeciwnej stronie.
PARK MUŻAKOWSKI, wpisany na listę UNESCO to przepiękne założenie parkowe, stworzone w pierwszej połowie XIX wieku przez ekscentrycznego pruskiego arystokratę według autorskiej koncepcji, która zakłada połączenie natury, kultury i techniki. Park podzielony jest przez Dolinę Nysy na dwie części, jedną po stronie niemieckiej, druga po polskiej, którą łączą dwa zabytkowe mosty. Uchodzi on za najwybitniejsze w Europie osiągnięcie sztuki ogrodniczej XIX w. Przejedziemy również na stronę niemiecką parku (spacer kilkukilometrowy).
Obiad
GEOPARK ŁUK MUŻAKOWA to miejsce na terenie dawnej kopalni odkrywkowej działającej do lat 70. XX wieku. Później wyrobiska wypełniła woda, tworząc oszałamiający efekt ok. 110 kolorowych jeziorek z bogactwem formacji geologicznych i przepięknych krajobrazów. Miejsce to uzyskało certyfikat Światowego Geoparku UNESCO oraz zostało wyróżnione w plebiscycie „7 Nowych Cudów Polski” (spacer kilkukilometrowy).
Nocleg j.w.
Nasz gwóźdź programu to udział w tradycyjnym korowodzie winobraniowym podsumowującym Dni Zielonej Góry! Pod wodzą Bachusa ZIELONA GÓRA staje się sceną pełną atrakcji takich jak koncerty, zabawy plenerowe, zawody sportowe oraz wydarzenia kulturalne. Dookoła ratusza zlokalizowane jest miasteczko winiarskie, na którym można spotkać lokalnych winiarzy i degustować najlepsze zielonogórskie wina. Krótki spacer z przewodnikiem po mieście.
Czas wolny. Dzień bez obiadokolacji. Nocleg j.w.
Pojedziemy na 23-kilometrowy Szlak Kościołów Drewnianych Regionu Kozła obejmujący trzy zabytkowe świątynie wzniesione w XIV-XVI wieku. Wejdziemy do gotycko-renesansowego kościoła pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w KLĘPSKU, uznanego za Pomnik Historii (bilet). Jest to jedna z najstarszych zachowanych świątyń ewangelickich w tej części Europy, wyróżnia się wybitnymi wartościami historycznymi, artystycznymi i naukowymi. Najcenniejszym walorem artystycznym zabytku jest w pełni zachowana dekoracja malarska i snycerska wnętrza, dzięki której świątynię zalicza się do czołowych realizacji luterańskich doby reformacji w Europie Środkowowschodniej
Obiad na trasie.
Powrót do Białegostoku ok. godziny 21:00