Bieszczady – Lista rezerwowa!

Bieszczady

17-21 lipca 2024

UWAGA! Lista rezerwowa!

Bieszczady

Góry owiane legendą, “kraina łagodności“, najpiękniejsze góry w Polsce... Można przywołać jeszcze wiele innych porównań na określenie tej krainy. Bieszczady to najniższe pasmo Karpat Wschodnich, które rozciąga się na terenach Polski, Ukrainy i Słowacji. Ich najwyższym szczytem po polskiej stronie jest Tarnica. Bieszczady to nie tylko zielone połoniny, wartkie strumyki i długie malownicze szlaki lecz przede wszystkim zapierające dech w piersiach widoki, których wyjątkowość dostrzeżesz tylko będąc na miejscu. Zapraszamy na niezapomnianą wyprawę! TRASA: Łańcut - Solina - Myczkowce - Uherce Mineralne - Połonina Wetlińska - Smolnik - Ustrzyki Dolne - Majdan - Radoszyce - Komańcza - Zagórz - Krosno

Cena:

2250 zł/ os. 2150 zł/ os. członkowie PTTK Wpłaty przyjmujemy gotówką/kartą w biurze RO PTTK lub przelewem na konto nr 81 1020 1332 0000 1902 0322 8202 z dopiskiem „Bieszczady”. Zaliczkę w wysokości 650 zł przyjmujemy w momencie rezerwacji wycieczki. Całość kwoty należy wpłacić do 17.06.2024 r..

Uwagi:

1) Kolejność zwiedzanych miejsc może ulec zmianie. 2) Podróżny może wykupić u Organizatora dobrowolne ubezpieczenie na pokrycie kosztów rezygnacji z podróży - koszt ok. 2,8% ceny wycieczki.

Zakres świadczeń

transport autokarem klasy LUX, opieka licencjonowanego pilota, 4 śniadania, 4 obiadokolacje, 1 obiad, 4 noclegi w Domu Wczasowym w Solinie (pokoje 2- i 3-os. z łazienkami), bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, rejs statkiem, przewodnik bieszczadzki, ubezpieczenie NNW

Zgłoszenia

z podaniem imienia, nazwiska i telefonu kontaktowego oraz wpłatą zaliczki przyjmujemy przez formularz na stronie internetowej, telefonicznie lub osobiście.

PROGRAM

I DZIEŃ – 17.07.2024
Wyjazd z Białegostoku godz. 6:00 (parking przy pomniku ks. Popiełuszki), przejazd do ŁAŃCUTA. Zwiedzanie Muzeum – Zamku, jednej z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce, słynącej ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Przejazd do Soliny, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
II DZIEŃ – 18.07.2024
Śniadanie, godz. 8:30 spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie SOLINY. Piesze przejście przez koronę zapory, a także zwiedzanie wnętrza zapory i elektrowni wodnej, gdzie poznamy historię jej powstania oraz tajemnice, które skrywa. Następnie udamy się na rejs statkiem spacerowym po Zalewie Solińskim. Przejazd do MYCZKOWCÓW – wejście na koronę zapory. Zwiedzanie Parku Miniatur, w którym zgromadzono modele najstarszych kościołów z terenu południowo – wschodniej Polski, Słowacji i Ukrainy oraz Centrum Kultury Ekumenicznej wraz z Ogrodem Biblijnym na terenie ośrodka Caritas. Przejazd do Browaru Ursa Maior w UHERCACH MINERALNYCH, gdzie oprócz zwiedzania będziemy mogli skosztować różnego rodzaju piw. Powrót do Soliny około godziny 17:00. Dla chętnych przejazd kolejką gondolową (indywidualnie). Obiadokolacja i nocleg j.w.
III DZIEŃ – 19.07.2024
Śniadanie, godz. 8:00 spotkanie z przewodnikiem, wyjazd na wycieczkę. Przejazd przez Polańczyk, Wołkowyję, Bukowiec, Terkę, Przysłup, Smerek, Wetlinę na Przełęcz Wyżną. Wędrówka na POŁONINĘ WETLIŃSKĄ (szlakiem żółtym do schroniska) – całkowity czas około 3 godzin. Następnie przejazd dużą obwodnicą bieszczadzką przez Ustrzyki Górne. Po drodze odwiedzimy cerkiew w Smolniku – dawną bojkowską świątynię pod wezwaniem Św.. Michała Archanioła z 1791 r. wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd przez Lutowiska, Czarną do USTRZYK DOLNYCH , gdzie odwiedzimy Muzeum Bieszczadzkiego Parku Narodowego, które w nowoczesny sposób odkrywa przed zwiedzającymi tajemnice lokalnej przyrody. Interaktywne wystawy poprowadzą nas przez kolejne piętra roślinno-klimatyczne, okresy paleontologiczne, ale również historię powstawania Karpat. Wśród tematów poruszanych na ekspozycjach nie zabraknie także historii największego parku narodowego w polskich górach. Powrót do Soliny, obiadokolacja i nocleg j.w.
IV DZIEŃ - 20.07.2024
Śniadanie, godz. 7:30 wyjazd na wycieczkę. Przejazd przez Myczków, Hoczew, Baligród, Cisną do MAJDANU . Przejazd Bieszczadzką Kolejką Leśną na trasie Majdan – Balnica – Majdan. Następnie przez Osławicę (możliwa krótka wizyta w bacówce w celu zakupu serków) dojedziemy do RADOSZYC, gdzie w Muzeum Wypału Węgla Drzewnego dowiemy się jak produkowano „czarne złoto” Bieszczad oraz kim był smolarz. Następnie udamy się do Klasztoru w KOMAŃCZY – miejsca internowania kardynała Stefana Wyszyńskiego. Kolejnym punktem naszej wyprawy będą ruiny klasztoru i Foresterium w ZAGÓRZU. Powrót do Soliny obiadokolacja i nocleg j.w.
V DZIEŃ - 21.07.2024
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do KROSNA . Zwiedzanie Centrum Dziedzictwa Szkła z warsztatami z zakresu produkcji szkła i innymi atrakcjami – poznanie historii krośnieńskiego hutnictwa, dawnego szkła użytkowego oraz współczesnego szkła artystycznego. Wyjazd w drogę powrotną, obiad na trasie. Powrót do Białegostoku ok.22:00.

2250 zł

Formularz rezerwacji
Nowy formularz rejestracji szczegółowy
Członek PTTK? *
Jeśli nie jesteś członkiem PTTK, w kolejnym kroku podaj swoją datę urodzenia na potrzeby ubezpieczenia NNW.
Oświadczenie 1
Oświadczenie 2
Oświadczenie 3

Pobierz szczegółowy plan wycieczki
Comments are closed.