Zbiory Regionalnej Pracowni Krajoznawczej

W zbiorach biblioteki znajduje się przeszło 5500 woluminów, w szczególności przewodniki i informatory po wszystkich zakątkach Polski oraz ważniejszych regionach turystycznych świata, opracowania dotyczące naszego regionu, unikalne wydawnictwa dotyczące metodyki uprawiania poszczególnych rodzajów turystyki kwalifikowanej, poradniki i monografie poświęcone wybranym problemom krajoznawstwa. Ponadto biblioteka dysponuje pokaźnym zbiorem map turystycznych i topograficznych oraz planów miast z całej Polski, jak również posiada kilkadziesiąt tytułów czasopism o tematyce turystycznej, krajoznawczej, geograficznej i przyrodniczej.

Jednym z najwartościowszych, z punktu widzenia osób zainteresowanych naszym regionem, elementów Pracowni jest kompletna inwentaryzacja krajoznawcza byłego województwa białostockiego.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do skorzystania z usług naszej Pracowni.

W celu ułatwienia sobie skorzystania z naszych zbiorów prosimy zapoznać się z zasobami RPK zawartymi w dokumentach PDF poniżej, wynotowanie sygnatur oraz zapytanie o dostępność wybranych pozycji na adres: ro.pttk.bialystok@gmail.com

Kierownik Regionalnej Pracowni Krajoznawczej:
kol. Dariusz Kużelewski
e-mail: d.kuzelewski@uwb.edu.pl

Katalogi:

Album Białostocki w Kurierze Porannym (numery 1-160)

Album Białostocki w Kurierze Porannym (numery 162-291)
czasopisma i periodyki
foldery
mapy
książki

NASZE PUBLIKACJE:

"Dziedzictwo żydowskie w województwie podlaskim"
Folder jest owocem pracy wolontariuszki z Francji - Elodie Tribot i członka naszego Oddziału Katarzyny Pierwienis.

"Pałac Branickich. Historia i wnętrza"

Pierwsza monografia Pałacu Branickich w Białymstoku napisana przez członkinie naszego Oddziału Izabelę Szymańską i  Anetę Średzińską. Napisanie i wydanie publikacji odbyło się dzięki wsparciu finansowemu Miasta Białystok. Dzięki dofinansowaniu wydano 300 egzemplarzy bezpłatnej publikacji. Nakład został wyczerpany.

Miniprzewodniki "Lato z zabytkami"

W 2012 roku zakończyła się kolejna edycja projektu "Lato z zabytkami. Odkryj Białystok" realizowanego przez Regionalny Oddział PTTK przy wsparciu finansowym Miasta Białystok. Efektem realizacji zadania są miniprzewodniki do samodzielnego zwiedzania pięciu obiektów zabytkowych w naszym mieście w językach: polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim.
Zapraszamy do pobrania materiałów w formacie PDF i poznawania z nami dziedzictwa kulturowego naszego miasta.

Archikatedra pw. Wniebowzięcia NMP
Kościół św. Rocha