pl en

tel.: 85 74 45 560 | tel.: /fax: 85 74 45 650
e-mail: ro.pttk.bialystok@gmail.com
NIP: 966-05-90-900
Kontakt:
15-16.05. Warsztaty historyczne dla szkół

Szanowni Państwo,

w przededniu kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja pragniemy zaprosić nauczycieli i uczniów białostockich szkół podstawowych na organizowane przez nas warsztaty historyczne.

        W ramach akcji odbędzie się 10 warsztatów  edukacyjnych dla uczniów klas IV-VII szkół podstawowych. Każdy z nich będzie trwał około godziny. Spacery odbędą się w ciągu dwóch dni: 15 i 16 maja w ogrodach Pałacu Branickich. Przedsięwzięcie realizujemy bezpłatnie w ramach projektu „Białostockie drogi do niepodległości”, który jest finansowany ze środków z budżetu Urzędu Miasta Białegostoku. Poprzez planowane działania pragniemy włączyć się w obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja i jednocześnie przybliżyć białostockim uczniom okoliczności uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji.

Lata doświadczeń przewodnickich utwierdziły nas w przekonaniu, że zajęcia odbywające się w miejscach związanych z historią są niezwykle efektywną metodą jej poznawania. Z pewnością pomoże w tym inscenizacja spotkania z Izabelą Branicką z Poniatowskich i jej królewskim bratem Stanisławem Augustem, którzy wprowadzą nas w realia epoki i opowiedzą o przeprowadzanych przez władcę reformach.

Zachęcamy Państwa do rejestracji na naszej stronie internetowej poprzez formularz zgłoszeniowy.

Na wszelkie Państwa pytania odpowiemy pod numerem: telefonu 85 74 45 560.

Zapraszamy!